Новоайдарський районний краєзнавчий музей

Новоайдарський районний краєзнавчий музей зберігає, досліджує та презентує культурну спадщину етнічного складу населення Новоайдарщини у вигляді унікальної, єдиної у своєму роді автентичної колекції народного костюму Новоайдарщини кін. ХІХ – поч. ХХ ст. Більша частина костюмів потрапили до Новоайдарського музею з майстерні Ксенії Лихачової.

Ксенія була дуже вправною і відомою на весь Новоайдарський район кравчинею. І модниці, і бідні жінки району шили у неї одяг, тому багато костюмів виготовлено у домі-майстерні Ксенії Лихачової, де зараз розташований сільський Колядівський музей. Інші костюми потрапили до Новоайдарського музею внаслідок науково-дослідницьких експедицій музейників по селах району. Колекція, яка збиралася майже 20 років, зберігається в районному краєзнавчому музеї. Колекція нараховує більш 30 автентичних костюмів, кожен з яких є зразком культури і мистецтва тих етнічних груп, які склали населення Новоайдарського району при заселенні цих територій, а саме: нащадки запорізьких та донських козаків; переселенців з Київської, Чернігівської, Полтавської губерній України; з Курської, Орловської та Білгородської губерній Росії, а пізніше у 1945 році до них приєдналися лемки – етнічні українці, які були примусово переселені з української етнічної території, що після Другої Світової війни відійшла Польщі.

Колекція музею є найбільшою в регіоні і найціннішим дослідницьким матеріалом, який здатен консолідувати локальне населення довкола теми представлення індивідуальних історій через призму костюмів.

Департамент міжнародної технічної допомоги, інноваційного розвитку та зовнішніх зносин

Тел.: (06452) 2-30-33
E-mail:

mailto:depzz@loga.gov.ua,

mailto:depzz@i.ua

Офіційна сторінка: http://loga.gov.ua/oda/about/depart/dep_ved
Канал у Twitter: @depzz_loda
Канал у Telegram: https://t.me/depzz01
Група у Facebook: https://www.facebook.com/groups/depzz/