Вдовиченко Володимир Володимирович. Художник, педагог, скульптор

Навчався в Харківському університеті імені Каразіна на кафедрі фізика твердого тіла, а також закінчив заочно народний інститут імені Крупської зі спеціальності станковий живопис та графіка.

З 1990 року активно бере участь у різноманітних обласних та районних виставках.

Роботи Володимира Володимировича були представлені на виставках у Польщі, прославляючи багатогранний талант художника і рідну Старобільщину. Великим успіхом у відвідувачів користувалася його перша персональна виставка в Луганській обласній бібліотеці ім. Горького, на яку художник представив 20 своїх кращих робіт. З 1996 року він неодмінний учасник обласних художніх виставок «Осінній вернісаж». Його роботи мали успіх на міжнародній виставці «Майданек-2001» в Польщі.

Художні роботи вчителя фізики з Старобільська розійшлися по багатьох країнах ближнього і далекого зарубіжжя. Вони є в Польщі, Ізраїлі, Австралії, Німеччині, Бельгії, Югославії, Фінляндії та Китаї.

На міську художню виставку, присвячену 300-річчю міста Старобільська, Володимир Володимирович виставив серію своїх космічних фантазій, яка мала успіх і запам'яталася відвідувачам виставки.

Весь свій вільний час пан Володимир віддає живопису.

28 лютого 2019 року в Старобільській центральній районній бібліотеці пройшла друга персональна виставка художника. На виставці було представлено 20 робіт митця.

Картини художника вражають різноманітністю й унікальністю. Втомившись від буденності і одноманітності, чоловік висловлює фарбами свої почуття, створюючи шедеври, які оцінені художнім співтовариством. За словами, В. Вдовиченка, кожна картина вимагає особливого настрою і натхнення, що дозволяє створити власний стиль і досягти неповторності.

Серед багатьох робіт автора необхідно виділити головні роботи це – пам’ятник «Нестору Махно» та скульптурна композиція з Кісою Вороб’яніновим. Крім того, багато скульптур розміщені на території Старобільського міського парку відпочинку та у Старобільській загальноосвітній школі №3.