Ганна Кіндратівна Харламова. Майстер декоративно-прикладного мистецтва

Народний самодіяльний майстер декоративно-прикладного мистецтва Луганщини Ганна Кіндратівна Харламова все життя мешкає у селі Гречишкиному на рідній землі, що споконвіку славиться своїми народними промислами – ткацтвом, вишивкою, гончарством…

Інтерес до вишивки, а особливо до ткання з’явився у неї ще в далекому дитинстві. Коли ще ногами не діставала до підніжок верстата, просила бабусю дозволити їй хоч трохи спробувати на ньому попрацювати…Отак поступово і оволоділа дівчинка усіма тонкощами ткацької справи.

З роками захоплення ткацтвом і вишивкою переросло в уміле володіння ремеслом, а згодом – у справжню творчість. Ткала свої рушники Ганна Кіндратівна на верстаті, якому вже майже двісті років! Жодна виставка декоративно-прикладного мистецтва Новоайдарщини не обходиться без її робіт, які вже стали відомими далеко за межами району.

У 2005 році за плідну творчу діяльність Г. К. Харламовій було присвоєно звання «Народний самодіяльний майстер декоративно-прикладного мистецтва Луганщини» з врученням Посвідчення. Учасниця багатьох міжнародних фестивалей, майстриня була нагороджена іменним годинником від Президента України.

Щиро, з доброю душею спілкується Ганна Кіндратівна зі світом, з задоволенням передає своє уміння і майстерність усім бажаючим, таким же як і вона, закоханим в улюблену справу.

За матеріалами Новоайдарського районного краєзнавчого музею