Зоя Гордіївна Ласман. Декупаж

Зоя Гордіївна Ласман живе в місті Рубіжному. Свого часу закінчила Одеський сільськогосподарський інститут, але знайшла своє покликання у творчості, заняттях декоративно-прикладним мистецтвом. У Рубіжне з Одеси вона переїхала в 1984 році і відразу почала працювати на міський Станції юного натураліста керівником гуртка, потім завідуючою екологічним відділом, а з 1989 року – директором. У 1999 році їй було присвоєно звання «Народний майстер Луганщини». Зоя Гордіївна захоплються виготовленням виробів ручної роботи, а саме: сутажні прикраси, оздоблення посуду, картини з піску, декупаж.

Декупаж (фр. Decouper - вирізати) – це декоративна техніка по тканині, посуду, меблях, яка полягає в скрупульозному вирізанні зображень з різних матеріалів (тканини, дерева, шкіри, паперу ), які потім наклеюються або прикріпляються іншим способом на різні поверхні для декорування. Це вид аплікації. Останнім часом декупаж став ще більш різноманітним, до нього стали додаватися техніки, виконані з серветок, тканини, а також з'явився тривимірний декупаж, який виконується за допомогою комп'ютерної програми.

Насьогодні декупаж – улюбленне заняття Зої Гордіївни, вона є керівником клубу сучасного декоративно-прикладного мистецтва «У пані Зосі» при МКУ «Палац культури» м. Рубіжне, бере активну участь у всеукраїнських, обласних та міських виставках та багаторазово нагороджена грамотами та дипломами за значний внесок в розвиток української культури і естетичне виховання молоді. Роботи Зої Ласман демонструють високий рівень майстерності і талант авторки.